„Dzień Pączka" czyli Tłusty Czwartek w przedszkolu.

• 2023-02-23 11:20:19
  • Przedszkole,

„Powiedział Bartek , że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

-mówi staropolskie przysłowie.Tłusty Czwartek -tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu.

„Dzień Pączka

W tłusty czwartek16.02.2023 roku w całym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Pączka”. W ten bardzo słodki dla wszystkich dzień przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami polskiej tradycji, z historią pączka .Każde dziecko otrzymało pączka , które zjadło z wielkim apetytem oraz uśmiechem na buzi.